Елементи автоскла


Скло сучасного автомобіля - не просто шматок прозорого матеріалу певної форми. У склі можуть бути  спеціальні отвори, наприклад, для виведення осі повідця склоочисника (особливо на задніх стеклах автомобілів з кузовами хетчбек і універсал), а також для кріплення петель і замку, якщо скло дверей багажного відділення виконано відкривається окремо від всієї двері.

Деякі елементи скла наклеюються на нього високоміцним клейовим складом. Такі, наприклад, кріплення під встановлення салонного дзеркала заднього виду на внутрішній поверхні лобового скла. Також скло може мати шовкографію - непрозорий кант, покликаний закрити місце нанесення клейового складу при вклеюванні скла. Лобове скло часто має у верхній частині смугу, призначену для захисту водія від засліплення яскравим сонцем.

Лобове скло:

Елементи автоскла - лобове скло

 


П'ятак кріплення дзеркала - елемент кріплення дзеркала, наклеєний на скло і знаходиться в комплекті, якщо це передбачено виробником автомобіля.

Датчик дощу - наклеєний на автоскло датчик, що передає сигнал включення двірників при зволоженні.

Датчик світла - оптичний датчик, що передає сигнал включення габаритних вогнів та інших світлових приладів при зниженні загального освітлення.

Датчик вологості-датчик запотівання, передає сигнал включення кондиціонера або обдуву скла.

Верхнє тонування - Затемнена смуга (сонцезахисна) у верхній частині скла. Служить для підвищення комфорту їзди в сонячну погоду.

Молдинг - декоративний або силовий елемент. Призначення - ущільнення і зміцнення скла.

AS-марка - вказує на якість оптичної прозорості автоскла AS 1, 2 або 3. AS 1 - найбільш оптично чисте скло.

Вікно під номер VIN - Прозоре віконце для того, щоб не приховувати VIN (Vehicle Identification Number - Ідентифікаційний Номер Автомобіля).

Торгова марка - логотип виробника автоскла.

Шовкографія - елемент скла, призначений для приховування елементів кріплення і клею, захисту їх від впливу сонячних променів. Зазвичай це чорна пластикова смуга по периметру.

Заднє скло:

Елементи автоскла - заднє скло

У сучасних моделях автомобілів в скло «вбудовуються» такі елементи, як датчики світла і дощу (автоматично включають габаритне світло або очищувач), антена радіоприймача, а також елементи обігріву. На задньому склі нитки елемента обігріву розташовуються у вигляді горизонтальних смуг. На вітровому склі, як правило, виконані нитки обігріву зони зупинки щіток очищувача, але в деяких випадках присутні нитки обігріву всього скла цілком (на автомобілях Ford Focus, Ford Transit та ін.). Дані елементи практично не видно, відповідно, не погіршують огляд при русі автомобіля.

При заміні скла слід враховувати всі ці фактори. Перед тим, як придбати скло для заміни, попередньо вивчіть всі параметри автомобіля. В іншому випадку після установки нового скла деякі системи автомобіля виявляться непрацездатними.